تعویض ضدیخ و آب رادیاتور

جدید

آماده خدمات

10,000 تومان

  • با پیکانیک
  • با مشتری

بهترین آب رادیاتور:
براي خنك‌كاري موتور اتومبيل‌ها در ابتدا از مخلوط الكل و آب استفاده مي‌شد ولي با در نظر گرفتن اين مطلب كه اين مخلوط از يخ زدگي موتور و تركيدگي آن تا دماي منفي ۱۵ درجه سانتيگراد مناسب مي‌باشد و از طرفي ناخالصي و املاح موجود در آب باعث ايجاد خوردگي در مسيرهاي گردش آب مي‌شد، پژوهشگران با تلاش فراوان به محلول‌هایي دست يافتند كه ما امروزه آنها را به عنوان ضد يخ و ضد جوش مي‌شناسيم. 
آب رادیاتور باید حتماً از آب بدون املاح یا همان آب مقطر باشد و برای آنکه موتور خودرو در زمستان‌ها یخ نزند و نترکد! و در تابستان‌ها داغ نکند و جوش نیاورد! حتماً باید از ضد یخ استفاده کرد و فرقی هم نمی‌کند این خودرو در کوهرنگ و شهرکرد با 30 درجه سرمای زیر صفر کار می‌کند و یا در ماهشهر 50 درجه بالای صفر است و باید ضد یخ داشته باشد؛ فقط درصد ترکیب آن فرق می‌کند، یعنی هرچه سرما بیشتر باشد مقدار ضد یخ بیشتر است. ضمن اینکه استفاده از ضد یخ بخاطر داشتن خاصیت ضد زنگی که دارد به طولانی شدن عمر خودرو کمک می‌کند. 
سازندگان ضد يخ‌ها درصد مخلوط شوندگي آنها با آب مقطر را روي محصولات خود درج نموده‌اند ولي به نظر ما بهترين تركيب، تركيب ۵۰/۵۰ مي‌باشد يعني اگر حجم كلي مايع خنك كننده يعني ضد يخ و ضد جوش در ماشين شما ۶ ليتر مي‌باشد سه ليتر ضد يخ و سه ليتر آب مقطر بهترين توصيه مي‌باشد. اگر به هر دليل امكان دسترسي به ضد يخ براي شما فراهم نبود مي‌توانيد از الكل به صورت موقتي همراه با آب استفاده نماييد.

منبع :http://websavar.ir/fa/news/1598
زمان تقریبی خدمات1 الی 2 ساعت
خدمات رایگان ویژههواگیری سیستم آب
گروه خودروییگروه خودرویی ایران خودرو ، پژو پارس - پژو 405
قطعات شامل تعویضضد یخ و آب رادیاتور
قطعات شامل بازدید ویژه-
نوع تعمیرتعمیر در محل
توضیحات-