تعویض تسمه دینام و هرزگردها تسمه کولر

جدید

آماده خدمات

35,000 تومان

  • با پیکانیک
  • با مشتری

همه چیز با چند مشکل کوچک شروع می‌شود: برای چند لحظه، چراغی روی داشبورد روشن می‌شود، ممکن است چراغ های جلو کم نور شوند و آمپرها بلرزند. شاید هم بوی بدی به مشام برسد و از زیر کاپوت صدای غرغر بشنوید. آیا موتور ایرادی پیدا کرده است؟ نه. به احتمال زیاد دینام دچار مشکل شده است و اگر به آن  بی‌توجهی کنید،  ممکن است باعث بروز مشکلاتی جدی بشود، از استارت نزدن گرفته تا از کار افتادن کامل خودرو. با این که دینام دستگاه نسبتاً ساده‌ای است و از چند بخش کوچک تشکیل شده است، ولی نقشی حیاتی ایفا می‌کند. داخل دینام، روتور درون یک میدان مغناطیسی می‌چرخد و جریان برق تولید می‌کند. این جریان برق به تجهیزاتی نظیر چراغ های جلو و تجهیزات برقی-هیدرولیکی و برف پاک‌کن منتقل می‌شود. دینام همچنین باتری را به طور کامل شارژ می‌کند و نیروی لازم برای روشن کردن خودرو را در اختیار آن می‌گذارد. از آن جایی که دینام به سیستم های دیگر خودرو متصل است و برای آن ها حیاتی است، هر مشکل مکانیکی که در خودرو پیش بیاید، می‌تواند بر عملکرد آن تأثیر بگذارد و باعث شود مشکلات دیگر هم خوب تشخیص داده نشوند. بنابراین، بهتر است به پنج نشانه از خرابی توجه کنید تا تشخیص مشکلات مربوط به دینام، کمی آسان‌تر بشود.

تسمه کولر 

کولر ماشين و تمامي‌قطعات آن سه دشمن اصلي دارند که شامل رطوبت گرد و غبار و هوا است. اما در اين مطلب قصد داريم تا به مشکلات به وجود آمده براي کولر يک خودرو  بپردازيم و دلايل بروز ايرادات و راه‌هاي جبران آن را بررسي کنيم. يکي از بزرگ‌ترين و عمومي‌ترين عيوب کولر يک خودرو عدم خنک‌کردن آن است.
هر چند اين مشکل مي‌تواند دلايل مختلفي داشته باشد اما در اينجا برخي از آن‌ها را مرور مي‌کنيم. در قسمت قبل گفتيم قلب تپنده سيستم کولر کمپرسور آن بوده و اين قسمت نقش اصلي را در به گردش در آوردن مبرد دارد. به همين دليل در صورتي که اين بخش به درستي عمل نکند و نتواند وظيفه‌ي خود را در به گردش درآوردن مبرد به خوبي بازي کند، خنک‌کنندگي سيستم کاهش پيدا مي‌کند.
درست کار نکردن کمپرسور مي‌تواند دلايل زيادي داشته باشد. در مرحله‌ي اول ممکن است تسمه‌ي آن شل بوده و کمپرسور کم‌تر از ميزان معمول مبرد را پمپ مي‌کند. در اين حالت سرويس کار يا تسمه را عوض مي‌کند يا آن را سفت کرده و تا حد مجاز کشش تسمه را کنترل مي‌کند. انجام چنين کاري چندان هزينه‌اي ندارد. تسمه کولر نيز قيمتي نداشته و تنظيم و سفت کردن آن هم زمان و هزينه نمي‌برد.

زمان تقریبی خدمات1 الی 2 ساعت
خدمات رایگان ویژه-
گروه خودروییگروه خودرویی ایران خودرو ، پژو پارس - پژو 405
قطعات شامل تعویضتسمه دینام و هرزگردها - تسمه کولر
قطعات شامل بازدید ویژهتسمه سفت کن
نوع تعمیرتعمیر در محل
توضیحات-